Kiekvienas dujinio katilo naudotojas tikisi, kad įranga tarnaus ilgą laiką be gedimų. Tačiau ilgaamžiškumas priklauso nuo įvairių veiksnių. Nepertraukiamas prietaiso darbas turi daug įtakos greitesniam dalių ir mazgų susidėvėjimui, o nepastovus dujų tiekimas gali visiškai sugadinti įrangą. Tam, kad dujinių katilų remontas netaptų netikėtu galvos skausmu, rekomenduojame laikas nuo laiko atlikinėti prietaisų priežiūrą ir techninį aptarnavimą.

Savo klientams siūlome šias serviso aptarnavimo ir remonto rūšis:

  • Techninis aptarnavimas – reguliarūs profilaktiniai darbai, atliekami tam, kad įvertinti dujinio katilo techninę būklę, nustatyti galimai artėjančius gedimus, ruošiant įrangą šildymo sezonui ar jam pasibaigus. Šiuos darbus reikėtų pradėti vykdyti iš karto pasibaigus garantiniam laikotarpiui ir priklausomai nuo turimos įrangos, rekomenduojama atlikti techninį aptaranavimą bent du kartus per metus.
  • Dujinio katilo remontas, esant kliento iškvietimui – apima visas reikiamas priemones gedimui nustatyti ir įrangai padarytos žalos įvertinimui. Atliekama dujinio katilo arba atskirų jo mazgų diagnostika, gedimų ir sutrikimų šalinimas. Taip pat analizuojame gedimo priežastis ir pateikiame klientams galimų apsaugos priemonių rekomendacijas, kurios ateityje galėtų sumažinti pasikartojančių gedimų tikimybę.
  • Kapitalinis įrangos remontas – būtinų kompleksinių priemonių atlikimas, esant rimtam dujinio katilo degimui, kurio taip pat imamasi esant nestandartinėms situacijoms, sukeltoms išorinių veiksnių.

Kada reikalingas dujinio katilo remontas?

Katilo gedimas pasireiškia ne tik tuomet kai įranga visiškai nustoja veikti. Kiekviename prietaise yra tam tikrų elementų ir dalių, kurios susidėvi ir gali tapti rimtesnių problemų ateityje priežastimi. Tačiau pastebėjus tokių sutrikimų ir susidėvėjimų ženklus, galima imtis priemonių, nelaukiant rimtesnių gedimų, kuriems sutvarkyti būtų reikalingas kapitalinis remontas. Tarp tokių ženklų reikėtų paminėti šiuos:

  • Katilo perkaitimas, automatinis išsijungimas, šilumokaičio vietoje atsiradęs triukšmas, per daug karšto skysčio padavimas į radiatorius. Visa tai gali byloti apie tai, jog katile užverda vanduo ir atėjo laikas valyti šilumokaičius.
  • Gęstantys degikliai arba pastebimas nedidelis dujų sprogimas, įsijungiant katilui. Tai gali byloti apie netinkamą trauką ir įrangos valymo būtinybę.
  • Karšto vandens slėgis yra per mažas, o šalto paduodama daugiau nei reikia, kas lemia neįšylančius radiatorius. Tikėtina, kad yra problemos su šilumokaičiu.

Bet kuriuo atveju, pastebėjus bet kokius įtarimus dėl netinkamo katilo funkcionavimo, rekomenduojama kreiptis į specialistus.