Ieškote dujinio katilo naujai įrenginėjamiems namams ar planuojate pakeisti kietojo kuro katilą į šiuolaikiškesnį ir ekologiškesnį? Bet kuriuo atveju, mes tikrai galėsime padėti. Jei jau pavyko išsirinkti tinkamiausią prietaisą, tai lieka tik jį įrengti bei paruošti darbui.
Dujinių katilų montavimas – tai technologiškai nesudėtingas, tačiau labai atsakingas darbas, kuriam atlikti visada geriausia pasitelkti išmanančius savo darbą specialistus. Juk net ir mažiausia klaida ar netikslumas gali lemti nepageidaujamas pasekmes ar net nelaimę. Prieš apsisprendžiant dėl tinkamiausios įrangos, klientams dažnai kyla klausimai apie patį montavimo procesą, jo trukmę, eigą ir žinoma – kainą. Pateikiame keletą atsakymų į populiariausius klausimus:

Kiek laiko užtrunka dujinio katilo montavimo darbai?

Tam, kad atsakytume į šį klausimą, turėtume geriau susipažinti su esama situacija. Ar tai yra jau turimo senesnio dujinio katilo keitimas nauju, pažangesniu modeliu ar visiškai naujo įrenginio montavimas? Ar klientas jau atliko paruošiamuosius darbus ar jais tektų pasirūpinti mums? Kurį katilo tipą pasirinko klientas ir kurioje namo vietoje jį reikės montuoti?

Priklausomai nuo montavimo tipo, dujiniai katilai yra skirstomi į:
Pastatomus – montuojamus ant grindų arba specialiai įrengtos platformos. Jie pasižymi ilgu tarnavimo laiku, yra patikimi ir dažnai būna galingesni, dėl ko tinka ir didesnių plotų patalpoms šildyti. Tačiau šiems įrenginiams reikalinga atskira patalpa – katilinė.
Pakabinamus – montuojami ant sienos, kronšteinų arba specialių laikiklių pagalba. Jie išsiskiria kompaktiškesniais gabaritais, lengvu valdymu ir mažesniu galingumu nei pastatomi prietaisai. Jiems nereikia atskirų katilinių, kas leidžia juos montuoti virtuvėje arba vonios kambaryje.

Įprastas dujinių katilų montavimas atliekamas per kelis etapus:
1. Paruošiamieji darbai – susipažinimas su montavimo vieta ir išsirinktu dujiniu katilu, reikiamų medžiagų, priemonių ir įrankių nustatymas.

2. Vietos paruošimas. Šiame etape darbai priklauso nuo to, kokio tipo įrenginį teks montuoti. Pakabinamiems katilams reikės pritvirtinti komplektuose dažniausiai esančius kronšteinus. Jie reikalingi tam, kad atlaikytų prietaiso svorį ir tolygiai paskirstytų jį bei neleistų jam pakrypti ant vieno ar kito šono. Įsigijus pastatomą katilą, reiktų paruošti nedegų ir tvirtą pagrindą. Jis gali būti pagamintas iš betono, plytų ar keramikinių plytelių. Taip pat galima po agregatu padėti plieno lakštą.

3. Dūmtraukio įrengimas. Šis procesas yra vienodas tiek pastatomiems, tiek ir pakabinamiems modeliams, tačiau gali skirtis, priklausomai nuo to, kokio tipo katilas pagal diegimo principą yra parinktas ir koks yra įrengtas dūmtraukis.

4. Šilumos sistemos vamzdžių pajungimas. Dujų katilų montavimas šiame etape numato išvedžiotų prie radiatorių arba šildomų grindų vamzdžių pajungimą prie įrenginio. Čia svarbu laikytis kelių rekomendacijų: prie grįžtamojo srauto atvamzdžio įrengiamas filtras, apsaugantis prietaisą nuo galimų šiukšlių; visos jungtys tinkamai hermetizuojamos, sistemos apsaugai nuo oro patekimo prie įvado ir išvedimo iš katilo įrengiami uždarymo vožtuvai.

5. Pajungimas prie vandentiekio sistemos. Jei namuose planuojamas kombinuotų (dviejų kontūrų) dujinių katilų montavimas, tai jų pajungimas prie vandentiekio vyksta panašiai kaip ir prie šildymo sistemos. Pagrindinis skirtumas yra tik tarp naudojamų vamzdžių skersmens ir įrenginėjamų vožtuvų rūšies.

6. Pajungimas prie dujotiekio. Šis procesas numato ant katilo esančio atvamzdžio sujungimą su dujų įvadu, atliekant tinkamą hermetizavimą. Čia taip pat svarbu įrengti uždarymo vožtuvą ir filtrą, padedantį prailginti įrangos tarnavimo laiką.

7. Kiti darbai. Dujinių katilų montavimas taip pat gali reikalauti papildomų darbų, tokių kaip pajungimas prie elektros energijos, sistemos užpildymas vandeniu ir hermetiškumo patikrinimas. Pastebėtos problemos šių patikrinimų metu turėtų būti nedelsiant pašalintos. Bandomasis sistemos paleidimas turėtų būti atliekamas, tik dalyvaujant atitinkamiems specialistams.

Svarbu suprasti, kad dujų katilo montavimas yra labai atsakingas ir rimtas procesas. Bet kokie netikslumai gali lemti įrangos gedimus ir avarijas, todėl yra itin svarbu laikytis visų numatytų saugumo reikalavimų ir montavimo instrukcijų. Kuo tiksliau ir kokybiškiau bus atlikti visi paruošiamieji darbai, tuo trumpiau užtruks katilo pajungimas. Tačiau jei montavimo metu išaiškės, įvairūs trūkumai ir netikslumai, tai gali kelis kartus prailginti visus darbus. Optimaliai viską galime atlikti per kelias valandas, tačiau jei atsiranda poreikis atlikti papildomus, nenumatytus darbus, tai procesas gali užtrukti ilgiau.

Kokia dujinio katilo montavimo kaina?

Dujinio katilo montavimo kaina priklauso nuo daugybės veiksnių, panašiai kaip ir atliekamų darbų trukmė. Reikalingų atlikti darbų apimtis, pasirinkta įranga, naudojamos medžiagos ir jų kiekis – visi šie dalykai turi didelę įtaką gautiniai kainai. Norint paskaičiuoti kiek kainuos Jūsų katilo pajungimas, mums reikia žinoti:

Pakabinamas ar pastatomas katilas. Įrangos tipas yra vienas pagrindinių veiksnių, nustatant kainą. Pastatomų modelių montavimas yra brangesnis, nes reikalauja daugiau pastangų, tikslumo ir pasiruošimo.

Paprastas ar kombinuotas. Čia skirtumą sudaro tai, prie kokių sistemų teks pajunginėti įranga, ar tai bus tik šildymas ar taip pat ir vandentiekis. Suprantama, jog dviejų kontūrų (kombinuotų) dujinio katilo montavimo kaina bus didesnė už vieno kontūro agregato.
Vietos parengimas. Ar teks atlikti kokius nors darbus, susijusius su katilo montavimo vietos paruošimu, ar darbus atliks pats užsakovas. Šių darbų kaina priklauso tiek nuo atliekamų darbų, tiek ir nuo sunaudojamų jų eigoje medžiagų.

Dūmtraukio įrengimas arba katilo pajungimas prie jau įrengto dūmtraukio. Taip pat svarbus atliekamų darbų etapas, kuris turi įtakos ir kainai.

Papildomų medžiagų poreikis. Jis yra nustatomas pasiruošimo montavimo darbams metu, kai įvertiname pačia vietą ir jau atliktus darbus. Visgi ši kaina gali kisti, priklausomai nuo to ar testavimo metu nebus nustatyti kokie nors sistemos trūkumai, kuriuos reikės šalinti.

Kodėl verta rinktis mus?

Esame profesionalų komanda, kuri specializuojasi į šildymo katilų ir sistemų montavimą ir priežiūrą. Dirbame su patikimais įrangos , dalių ir medžiagų tiekėjais (Bosch, Viessmann, Baxi). Tai mums leidžia pasiūlyti savo klientams pačio aukščiausio lygio paslaugas ir atliekamų darbų garantijas. Atliekame darbus visoje Lietuvoje ir imamės tiek privačių tiek ir verslo objektų, kuriuose reikia pasirūpinti moderniausiais šilumos sprendimais.