Šilumos siurbliai – vieni iš sparčiausiai populiarėjančių šiuolaikinių alternatyvių šilumos šaltinių. Jų paskirtis yra perduoti atsinaujinančią energiją iš aplinkos į patalpas buitinių inžinerinių sistemų, tokių kaip šildymas, karšto vandens padavimas ar kondicionavimas, pagalba. Neabejotinai šių įrenginių pranašumai prieš kitus šilumos energiją gaminančius prietaisus yra šie:
– Ekonomiškumas, pasiekiamas naudojamų atsinaujinančių gamtos išteklių dėka;
– Universalumas, pasižymintis tuo, jog siurbliai gali ne tik aprūpinti patalpas šiluma šaltuoju metų laiku, bet ir jas vėsinti kai lauke tampa gerokai šilčiau;
– Pritaikymas įvairios paskirties patalpose – nuo gyvenamųjų namų iki viešųjų ir švietimo įstaigų;
– Gerokai žemesnis 1kW šilumos kaina, lyginant su tradicinį kurą naudojančius katilus.
– Efektyvus darbas su kitomis sistemomis: šildymo, karšto vandentiekio ir kondicionavimo.
– Praktiškai nepertraukiamas darbas, nepriklausantis nuo tiekiamo kuro (išskyrus elektros energiją);
– Nesudėtingas aptarnavimas, kurį palengvina eksploatacijos procese naudojami uždari kontūrai ar net visiškas jų nebuvimas;
– Minimalus darbo metu skleidžiamo triukšmo lygis, neviršijantis įprasto kondicionieriaus garso;
– Aukštas priešgaisrinio saugumo lygis ir visiškai eliminuota sprogimo galimybė, dėl veikloje nenaudojamo kuro;
– Ekologiškumas, užtikrinamas dėka jokių išmetamų į atmosferą pavojingų atliekų ir degimo proceso likučių;

Kiek laiko užtrunka šilumos siurblio montavimas?

Šilumos siurblių montavimas tiesiogiai priklauso nuo to, kokio tipo įrenginys yra pasirenkamas. Pagal veikimo principą, o tiksliau pagal tai iš kur ima energiją, tolimesniam jos perdavimui į patalpas, įrenginiai yra skirstomi į oro, vandens ir grunto (geoterminius). Kiekvienas iš siurblių yra pritaikytas energijos perdavimui vienam iš dviejų šilumnešių: orui arba vandeniui.
Kalbant apie patį įrengimo procesą, tai pradėti reikėtų nuo to, kad darbus rekomenduojama patikėti šios srities specialistams, gerai išmanantiems ne tik pačių siurblių veikimą bet ir pajungimo subtilybes ir žinoma visus veiksnius, kurie turi įtakos darbo efektyvumui ir naudingumui. Šilumos siurbliai turėtų būti ne tik tinkamai sumontuoti, bet ir suderinti. Tai ypač aktualu, kai kalba eina apie šildymo sistemos įrengimo namuose nuo nulio, kai tenka ruošti projektą, kuriame būtų įvertinti visi jos ypatumai ir namo energijos praradimai.
Renkantis tinkamiausią sprendimą savo namams, reikėtų nepamiršti ir apie techninių galimybių įvertinimą. Toli gražu ne prie visų namų yra vandens telkiniai, kuriuose galima būtų sumontuoti vanduo-vanduo siurblio kontūrus arba nepakankamai horizontalios erdvės agregato gruntas-vanduo kontūrų išdėstymui.
Bendrai paėmus šilumos siurblių montavimas gali užtrukti nuo kelių dienų iki 3-4 savaičių, priklausomai nuo pasirinktos įrangos, o procesas atliekamas tokiu eiliškumu:
1. Projekto paruošimas, įvertinant patalpų išdėstymą, pasirinktą energijos šaltinį ir numatomą įrenginių montavimo vietą;
2. Išorinio ir vidinių blokų suderinimas ir įrengimas, siekiant minimizuoti triukšmo lygį;
3. Drenažinių laukų ir gręžinių paruošimas, atsižvelgiant į sklype esančius grunto ir landšafto ypatumus;
4. Abiejų blokų pajungimas prie elektros energijos ir tinkams jų įžeminimas, laikantis visų saugumo reikalavimų;
5. Šilumos siurblio pajungimas prie šildymo, karšto vandens ir kondicionavimo sistemų;
6. Vidinio kontūro užpildymas, cirkuliuojančių jo viduje šaltnešiu;
7. Bandomųjų paleidimo ir derinimo darbų atlikimas, po kurių atlikimo šilumos siurblys būna visiškai paruoštas naudojimui.
Greičiausiai vyksta oro energiją naudojamų oro šilumos siurblių montavimas. Šis įrenginių tipas nereikalauja jokių papildomų kontūrų įrengimo vandenyje arba grunte ir susideda iš dviejų, tarpusavyje sujungtų blokų. Ilgiausiai procesas trunka, montuojant grunto energiją naudojančius įrenginius, kurų įrengimui reikia tinkamai ištirti šalia namų įvairiose giliose esančio grunto savybes. Taip pat svarbu išsiaiškinti dirvožemio įšalo gylį. Taip pat gręžinio gali prireikti ir kai atliekamas vandens energijos naudojančių šilumos siurblių montavimas, kai šaltinis yra grunto vandenys. Tu atveju, kai tam naudojamas šalia esantis vandens telkinys, tenka išsiaiškinti jo didžiausią gylį ir įšalo gylį.

Kokia yra šilumos siurblio montavimo kaina?

Kaip ir darbų atlikimo trukmė taip ir šilumos siurblio montavimo kaina priklauso nuo kelių veiksnių, tiesiogiai susijusiu su įrengimo procesu:
– Įrenginio tipo – grunto ir vandens įrenginių montavimas kainuoja brangiau nei oro, dėl papildomų darbų susijusių su išorinių kontūrų įrengimu.
– Gruntinių vandenų gylis – ko jie yra giliau, tuo mažesnis yra dirvožemio šilumos laidumas, kas lemia zondų „gruntas-vanduo“ skaičiaus ir jų talpinimo gylio didinimas. Atitinkamai tenka gręžti daugiau ir gilesnius gręžinius, kad atsispindi ir galutinėje kainoje.
– Gręžinių skaičius ir gylis bei kolektorių plotas turi tiesioginę įtaką ir montuojant šildymui skirtus vamzdžius, nes nuo šių veiksnių priklauso ir bendras jų ilgis, jų užpildymui naudojamo vandens arba etilenglikolio kiekis, cirkuliuojančių siurblių galingumas ir kompensuojančių talpų dydis;
– Schemų ypatumai ir automatizacijos lygiai – numatantys šilumos siurblių darbo režimą, kurs gali būti monovalentinis, monoenergetinis arba bivalentinis.
– panaudoti prietaisai ir medžiagos – tiek įeinančios į šilumos katilo komplektą, tiek ir papildomai panaudoti vamzdžiai, siurbliai, vožtuvai, kolektoriai, šilumokaičiai ir saugumo grupės elementai.

Kodėl verta rinktis mus?

Ilgametė patirtis dirbant su įvairaus dydžio šilumos siurblių įrengimo projektais ypatingas dėmesys kiekvienam užsakymui – tai kas suteikia mums galimybę pasiūlyti savo klientams pačius efektyviausias sprendimus, susijusius su šių prietaisų naudojimu namų šildymui. Specializuojamės ne vien į įrenginių pardavimą ir montavimą, bet taip pat atliekame ir šilumos siurblių priežiūrą.

Savo klientams galime pasiūlyti Italijos gamintojo TEMPLARI

Techniniai parametrai:
– Energetinio efektyvumo klasė A+++,
– Elektos maitinimas, V-Ph-Hz 230-1-50 / 400-3-50,
– Maksimalus garso slėgis 1 atstumu dB(A) 44,
– Kompresoriaus tipas Invertorinis (Scroll Inverter),
– Šildymo COP (2/35oC) – 4.03,
– Šildymo COP (-7/35oC) – 3.14,
– Šaldymo EER (35/7oC) – 3.48.