Kiek kainuoja šildymo sistemos oras vanduo įrengimas?

Sistemos oras vanduo įrengimas tai efektyvus būdas sumažinti šildymo išlaidas ir užtikrinti komfortabilias gyvenimo sąlygas, kai už lango nėra itin šalta ar karšta, tačiau yra poreikis papildomam patalpų šildymui arba vėdinimui. Šildymo sistemos oras vanduo įrengimo kaina yra viena žemiausių iš visų panašaus veikimo principu pagrįstų prietaisų, dėka to, kad jo veikimui nereikalingi jokie papildomi gręžiniai ar šilumos surinkimo kontūrų talpinimas vandens telkiniuose ar grunte, kas ženkliai išbrangina visą projektą.

Šilumos siurbliai oras vanduo – tai patikimas būdas išnaudoti alternatyvios, atsinaujinančios energijos šaltinius vandens šildymui ir tolimesniam jo panaudojimui šildymo sistemose (radiatoriuose ar šildomoms grindims) arba vandentiekyje.

Tačiau šios sistemos efektyvumas priklauso nuo kelių svarbių veiksnių ir tinkamo pasiruošimo. Svarbiausi dalykai, kuriuos reikėtų įsivertinti prieš pradedant visus darbus ir kurie turi įtakos sistemos oras vanduo įrengimo kainai bei atsipirkimui yra šie:

  1. Svarbu tinkamai atlikti parengiamuosius darbus, tokius kaip pastato šilumos praradimų analizė, būtinų veiksmų jų sumažinimui įgyvendinimas, optimalių komplektacijų parinkimas, atitinkantis visus šilumos, karšto vandens ir vėdinimo poreikius;
  2. Tinkamiausios įrangos parinkimas, leidžiantis maksimaliai sumažinti eksploatacines išlaidas. Tai yra įgyvendinama lankstaus komplektavimo modulinės šilumos siurblių įrangos dėka, kas leidžia parinkti komponentus, tinkančius bet kokiems poreikiams.
  3. Aukštas automatizacijos lygis. Jo dėka sistema gali itin tiksliai reaguoti į bet kuriuos pokyčius ir reaguoti, tiekiant reikiamą šilumos, karšto vandens ar vėdinimo kiekį bei išnaudoti minimaliai energijos reikalingos veiklai.
  4. Griežti reikalavimai minimalioms energijos sąnaudoms. Aukštos kokybės įrangos montavimas leidžia užtikrinti aukštesnį naudingumą, ilgalaikį ir patikimą naudojimą bei sumažinti elektros energijos sąnaudas.
  5. Galutinei projekto kainai įtaką turi daugybė faktorių: šilumos siurblio tipas, sistemos galingumas, šilumos paskirstymo būdas, vandens šildytuvų ir išsiplėtimo indų talpa ir kiekis ar montavimo sudėtingumas.