Kondicionieriai net ir mūsų šalies klimato sąlygomis tampa ne patogumo, o būtinybės prekėmis, be kurių būna gana sunku išsiversti karštomis vasaros dienomis. Tačiau pats prietaisas be tinkamo įrengimo naudos neduoda ir todėl, kondicionieriaus montavimas yra labai atsakingas ir svarbus procesas. Jo atlikinėti savarankiškai nerekomenduojama, nes tam reikalingos tiek žinios, tiek ir patirtis bei įgūdžiai.

Kokybiškas kondicionieriaus įrengimas – tai patikimumo ir ilgo prietaiso tarnavimo laiko garantija. Įsigijus mūsų įmonėje įrangą kartu su montavimo paslauga, Jūs tikrai galėsite būti įsitikinę, kad darbus atliks žmonės, kurie labai gerai susipažinę tiek su pačiais prietaisais, tiek ir su jų įrengimo ypatumais.

Kaip įsirengti kondicionierių namuose?

Kondicionieriaus montavimas namuose – tai procesas, kurio eiga ir kaina priklauso tiek nuo pasirinktos įrangos, tiek ir nuo darbų sudėtingumo. Šių klimato kontrolės prietaisų įrengimas gali būti atliekamas tiek įrenginėjamose patalpose, tiek ir po statybų ar remonto pabaigos. Pirmuoju atveju, procesas yra kiek ilgesnis, tačiau leidžia sukurti sistemą, kurioje nesimatys jokie vamzdžiai ir sujungimai, o ir pačius kondicionieriaus blokus bus galima įrengti tinkamiausiose vietose, o ne ten kur tai daryti būtų patogiausiai. Toks montavimo būdas dažniausiai yra atliekamas dviem etapais:

 1. Tinkamiausių vietų parinkimas išoriniams ir vidiniams blokams ir jų tvirtinimas. Jei darbai atliekami patalpose su jau atliktais apdailos darbais, tai blokai dažniausiai yra talpinami ant tos pačios sienos, su kuo mažesniu atstumu tar jų. Jei visgi yra galimybė įleisti magistralę tarp dviejų blokų į pačią sieną tai suteikia didesnę laisvę montuojant ir išlaiko gražų vaizdą po darbų tiek pastato viduje, tiek išorėje.
 2. Gręžiamos sienos ir ruošiamas įlaidas magistralei, sujungiančiai išorinį ir vidinį blokus. Sistema pajungiama prie elektros tiekimo, yra pilnai hermetizuojama, užpildoma šaltnešiu ir paleidžiama.

Be standartinių darbų, tokių kaip abiejų blokų sujungimas ir sistemos paruošimas darbui, kondicionierių montavimas gali reikalauti ir tokių užduočių atlikimą, kaip:

 • išorinio bloko kronšteinų tvirtinimas;
 • elektros maitinimo nuvedimas iki vidinio bloko;
 • Įlaido sienose išpjovimas ir tinkavimas arba išorinių latakų magistralei tvirtinimas;
 • Apsauginių stogelių įrengimas;
 • Aukštalipio paslaugos arba bokštelio, kai išorinio bloko montavimui nėra tinkamesnių ir lengviau pasiekiamų vietų.

Kokia yra kondicionieriaus montavimo kaina?

Kaip jau minėjome, galutinė kondicionierių montavimo kaina priklauso nuo daugybės veiksnių:

 • Magistralės ilgis – tai jungtis nuo išorinio iki vidinio bloko kurioje išvedžiotos visos reikalingos komunikacijos (elektros laidas, vario vamzdžiai šaltnešiui ir drenažo vamzdeliai).
 • Išorinio bloko tvirtinimo vieta ir reikalingos priemonės. Didesniems ir sunkesniems įrenginiams rekomenduojama naudoti atitinkamai tvirtesnius laikiklius arba kronšteinus, tinkančius jo svorio atlaikymui. Savo ruožtu montavimas sunkiai pasiekiamose vietose reikalauja papildomų išlaidų technikai arba tam tikrų sričių specialistų.
 • Atstumas iki elektros lizdų – ar tenka rūpintis elektros energijos nuvedimu iki kondicionieriaus, ar jis yra montuojamas šalia esančio elektros lizdo.
 • Komunikacijų išvedžiojimo būdas – ar jos išvedžiojamos palei sieną, latake ar norint jas paslėpti yra daroma įlaidą, kurioje paslepiamos visos komunikacijos.

Planuojant įsirengti kondicionierių savo namuose, siūlome pasikonsultuoti su mūsų specialistais, kurie ne tik parekomenduos patį tinkamiausią sprendimą, įvertinus sąlygas jūsų gyvenamojoje vietoje, bet ir atliks visus darbus nuo projekto paruošimo iki sistemos paleidimo. Imamės tiek standartinių, tiek ir nestandartinių projektų, pirmenybę teikiant atliekamų darbų kokybei. Mūsų tikslas – patenkintas klientas, kuris prisimins mus kaskart kai karštą vasaros dieną galės džiaugtis malonia vėsa savo namuose.