Atskiros katilinės įrengimas name su nuosava šildymo sistema yra svarbus etapas, be kurio neapsieina praktiškai joks tradicinio kuro katilo montavimo procesas. Išimtys gali būti taikomos elektriniams ir pakabinamiems, nedidelio galingumo dujiniams agregatams, kurie gali būti talpinami gyvenamosiose patalpose. Tad jei savo namo šildymui renkatės vieną iš tradicinių katilų, tai vienas iš pirmųjų darbų etapų bus kietojo ar skystojo kuro arba dujinės katilinės įrengimas.

Kaip įsirengti katilinę namuose?

Jei savo katilui skirtas patalpas esate numatę pačiuose namuose tai reikėtų, kad jos būtų parengtos, laikantis visų galiojančių saugumo reikalavimų. Paprasčiausias būdas nepraleisti kažką svarbaus yra patikėti darbus specialistams, kurie ne tik užtikrins visų nurodymų ir galiojančių teisės aktų laikymąsi, bet ir suteiks garantiją savo darbams. Mūsų įmonė jau daug metų dirba su įvairaus mąsto šildymo sistemų įrengimo projektais ir džiaugiamės, kad savo klientams tampame ne tik įrangos ir paslaugų tiekėjais, bet tikrais partneriais, siekiančiais ilgalaikio ir abipusiai naudingo bendradarbiavimo.
Pasitaiko atvejų, kai tenka taisyti kitų padarytas montavimo klaidas. Tarp pagrindinių klaidų, su kuriomis tenka susidurti, atvykstant į objektą, kuriame planuojamas katilo montavimas yra netinkamai parinktos ir paruoštos katilinės patalpos. Nemaža dalis užsakovų netinkamai apskaičiuoja reikalingą patalpos plotą, manydami, kad montuojamas katilas bus vienintelis didesnis objektas, kuriam reikia numatyti pakankamai vietos. Tačiau realybėje viskas būna gerokai sudėtingiau ir priklausomai nuo pasirinktos šildymo sistemos tipo ir jai skirtos įrangos, katilinėje gali būti talpinami šie elementai:
– šildymo katilas;
– saugos grupės elementai, tvirtinami prie pačio katilo ir užtikrinantys saugesnę jo eksploataciją;
– išsiplėtimo indas;
– vamzdžiai, jungtys, uždarymo ir valdymo vožtuvai, manometrai, termometrai ir t.t.;
– esant diegimo produktams – dūmų šalinimo sistemos elementai ir ventiliacijos.
Be to tarp papildomos įrangos, gali būti šie elementai, kurių komplektavimas nėra būtinas, tačiau pastaruoju metu vartotojai juos vis dažniau renkasi:
– kolektorius arba hidraulinis skirstytuvas – šildomų grindų elementas;
– siurbliai ir su jais susijusi įranga;
– automatizavimo ir valdymo prietaisai, suteikiantys daugiau laisvės, prižiūrint šildymo katilus;
– vandens šildytuvas arba boileris – kai pasirenkamas dviejų kontūrų katilas, atsakingas už šildymo ir vandentiekio sistemose esančių skysčių šildymą.